info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » جراحی زیبایی سینه » جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه
نوبت دهی دکتر ناهید نفیسی

جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه

اندام بانوان با داشتن برجستگی ها و انحنای ناشی از سینه ها دارای زیبایی خواهد بود. از این روست که آن ها با افزایش سن و گذشت زمان شیردهی به فکر جراحی های زیبایی سینه می افتند.

لیفت سینه از جمله جراحی های متداولی است که در جهت زیباسازی اندام در میان بانوان رشد چشمگیری داشته است. افتادگی سینه در بانوانی که دارای سینه های کوچکتری هستند کمتر به چشم می خورد و یا نامحسوس تر است.

 

دکتر ناهید نفیسی فلوشیپ جراحی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به انجام جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه می باشند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ناهید نفیسی ، با شماره 22852250 021 و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

در حال حاضر افراد می توانند با جراحی ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه عارضه افتادگی آن را برطرف کنند.

اگر به تازگی فکر انجام جراحی لیفت سینه به ذهنتان خطور کرده است، اما می خواهید درباره تمامی جوانب این جراحی اطلاعات کسب کنید پیشنهاد می کنیم خواننده این نوشتار باشید:

چرا جراحی لیفت سینه

با وجود اشاره ای مختصر که ابتدای این نوشتار به چرایی انجام این جراحی شد، می توانیم علت های دیگری برای پاسخ به این سوال ارائه دهیم. بانوانی که دچار اضافه وزن و تغییرات وزنی شدید بر اثر رژیم های ناگهانی کاهش وزن هستند، از بهترین کاندیدای انجام جراحی لیفت سینه خواهند بود. از طرفی دوران شیردهی و افزایش سن نیز عامل دیگری در ایجاد افتادگی سینه است که انجام جراحی لیفت سینه را الزام آور می کند. برخی بانوان نیز به لحاظ ژنتیکی به افتادگی سینه مبتلا هستند که این جراحی برای آن ها نیز گزینه مناسبی خواهد بود.

لازم به ذکر است که جراحی لیفت سینه تنها با هدف ایجاد زیبایی صورت نخواهد گرفت . گرچه نتیجه این جراحی زیبایی را نیز به همراه خواهد داشت، اما گاها بانوان به دلیل افتادگی سینه دچار مشکلاتی نظیر احساس درد در شانه و یا مشکلات پوستی مانند عرق سوز شدن در ناحیه زیر سینه می شوند که جنبه درمانی این جراحی را بیش از جنبه زیبایی آن برای آن ها جلوه می دهد.

 

جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه

جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه

چگونگی جراحی لیفت سینه

قبل از اقدام به جراحی بانوان با انتخاب بهترین جراح سینه می توانند جلسه ای را تحت عنوان جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح خود داشته باشند. در این جلسه ابتدا جراح سینه فرد را بررسی کرده و معاینه ابتدایی را انجام می دهد. وی می تواند با مشاهده وضعیت افتادگی سینه نوع جراحی را تشریح کند و در مواقعی نیز ممکن است به دلیل افتادگی شدید و نداشتن بافت کافی جراح انجام جراحی پروتز سینه همراه با لیفت سینه را نیز به بیمار پیشنهاد دهد.

در ادامه جراح درباره چگونگی برش با بیمار مشورت خواهد کرد. انتخاب نوع برش در جراحی لیفت سینه بنابر سلیقه و در نهایت تشخیص جراح خواهد بود. در ادامه انواع برش در جراحی لیفت سینه را بررسی خواهیم کرد.

بعد از بررسی این موارد جراح از بیمار انجام برخی آزمایشات برای بررسی وضعیت عمومی را تجویز خواهد کرد.

در این زمینه ممکن است جراحی انجام آزمایش ماموگرافی را نیز از بیمار بخواهد. در این جلسه ضمن درخواست این آزمایشات توصیه هایی مبنی بر اجتناب از مصرف دخانیات و برخی دارو ها قبل از جراحی مثل آسپرین که خونریزی را در پی خواهد داشت و دیگر توصیه ها بیمار ارائه می شود.

انواع برش در جراحی لیفت سینه

این جراحی را می توان با سه روش و سه نوع برش انجام داد که انتخاب آن بستگی به میزان افتادگی سینه و تشخیص جراح خواهد داشت. انواع برش در جراحی لیفت سینه عبارت اند از:

 • برش هلالی
 • برش لیفت بنلی
 • برش بنلی لولیپاپ
 • ماستوپکسی کامل
بیشتر بدانیم
جراحی ژنیکوماستی (کوچک کردن پستان در مردان)

در موعد جراحی پس از ایجاد بیهوشی عمومی یکی از انواع برش روی سینه بیمار ایجاد خواهد شد و جراحی با حذف پوست اضافه نواحی برش را بار دیگر به یکدیگر متصل می کند. پس از اتمام جراحی روی محل بخیه با یک بانداژ پوشانده می شود.

 مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

آنچه نتیجه این جراحی را موفقیت آمیز می کند در درجه اول انتخاب یک جراح سینه خوب بوده و در مرحله بعد رعایت مراقبت های بعد از جراحی است. بانوانی که این جراحی را انجام داده اند باید به یاد داشته باشند:

 1. دوره نقاهت در نظر گرفته شده در این جراحی از 1 هفته تا 10 روز خواهد بود.
 2. وجود تورم و کبودی در این جراحی به دلیل برش های ایجاد شده طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
 3. باید پس از جراحی ابتدا مواد غذایی مصرفی به شکل مایعات باشد.
 4. تا 48 ساعت بعد از جراحی از حرکت بازوان بپرهیزند.
 5. دارو های تجویز شده را به صورت مرتب مصرف کنند.
 6. نواحی برش را خشک نگه دارند و در صورت بروز خشکی پوست با تجویز پزشک از کرم های مخصوص استفاده کنند.
 7. برای عدم فشار بر نواحی بخیه شده در هنگام استراحت سر را بالاتر از بدن قرار دهند.
 8. از رانندگی کردن بپرهیزند.
 9. به مدت 6 هفته از سینه بند های مخصوص استفاده کنند.

 

جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه

جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه

عوارض جراحی لیفت سینه

این جراحی اگر توسط جراح بی تجربه صورت گیرد و یا در رعایت نکات بعد از جراحی سهل انگاری شود، می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. ایجاد کبودی و تورم را نمی توان از عوارض این جراحی دانست چرا که بعد از سپری شدن دوره نقاهت این عوارض نیز از بین خواهد رفت .

از از عوارض احتمالی این جراحی می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • نکروز نوک سینه
 • عدم قرینگی سینه
 • خونریزی
 • لخته شدن خون

سخن پایانی

به عنوان آخرین توصیه به متقاضیان جراحی لیفت سینه باید بیان کنیم که این جراحی باید توسط بهترین فوق تخصص جراح پستان صورت گیرد. بنابراین توجه به هزینه جراحی لیفت سینه که در بین برخی جراحان بسیار تعرفه پایینی دارد نمی تواند تضمین کننده نتیجه جراحی باشد. بنابراین اولین گام را در جهت یافتن بهترین جراح لیفت سینه بردارید.

 

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با دکتر ناهید نفیسی