info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » جراحی زیبایی سینه » دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی سینه

بسیاری از خانم ها از فرم و اندازه سینه های خود ناراضی هستند همین مساله موجب می شود تا در زندگی خود، روابط اجتماعی و در موقعیت های گوناگون دچار کمبود اعتماد به نفس شوند. جراحی زیبایی سینه به مجموعه ای از جراحی های سینه اطلاق می شود که معمولا جراحان و فوق تخصصین سینه به منظور تغییر فرم، اندازه و حالت سینه ها انجام می دهند.

در ادامه این نوشتار قصد داریم تا در مورد انواع روش های جراحی زیبایی سینه و دوران نقاهت بعد از جراحی مطالبی را بیان کنیم.

 

دکتر ناهید نفیسی فلوشیپ جراحی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به انجام بیماری های پستان می باشند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ناهید نفیسی ، با شماره 22852250 021 و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

انواع روش های جراحی زیبایی سینه

جراحی های سینه معمولاً به سه دسته کلی تقسیم می شود: تقویت، کاهش و بازسازی پستان.

بزرگ کردن یا تقویت سینه

تقویت سینه به منظور بزرگ کردن سینه به لحاظ ظاهر می باشد. خانم ها به دلایل مختلفی ممکن است از این روش بهره ببرند

برخی از خانم ها احساس می کنند که سینه های آنها نسبت به کانتور بدنشان بسیار کوچک است و برخی دیگر بعد از اتمام دوران شیردهی دچار تغییر در شکل ظاهری سینه های خود می شوند. برخی دیگر هم به دلیل عدم تقارن بین دو پستان خود اقدام به جراحی ماموپلاستی تقویتی می کنند.

کوچک کردن سینه

سینه های بزرگ، سنگین و آویز می تواند برای خانم ها بسیار آزار دهنده باشد. همچنین وزن اضافی سینه ها می تواند باعث درد گردن و کمردرد شود. جراح پستان به منظور کاهش حجم سینه ها از روش ماموپلاستی کاهشی استفاده می کنند. این روش شامل برداشتن پوست و چربی اضافی می باشد.

 

 دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی سینه

بازسازی سینه بعد از سرطان

در برخی از بیماران مبتلا به سرطان سینه به دلیل اینکه بیماری بسیار دیر تشخیص داده می شود، سلول های سرطانی تمام یا بخش اعظم بافت سینه را درگیر می کند و در این شرایط امکان نگه داشتن سینه وجود ندارد و جراح مجبور به تخلیه آن می باشد. در این هنگام با استفاده از روش های بازسازی پستان می تواند از حس نقص عضو شدن بیمار جلوگیری کرد.

جراحی لیفت سینه

در برخی از خانم ها پوست سینه به دلیل شرایط مختلفی، به اندازه کافی قوام کافی را برای نگه داشتن سینه ندارد و نمی تواند وزن پستان را تحمل می کند و باعث سستی می شود. در این شرایط پتوز یا افتادگی پوست سینه اتفاق می افتدکه برای رفع این مشکل جراح از روش جراحی لیفت سینه به منظور بالابردن سینه استفاده می کند.

دوران نقاهت بعد از جراحی سینه

هر جراحی چه با هدف درمانی چه با هدف کسب زیبایی با عوارضی همراه است که موقتی و زودگذر می باشد. اما برای گذراندن این دوران بهتر است با رعایت برخی نکاتی که از سوی جراح سینه هنکام ترخیص به بیمار داده می شود می توان دوره نقاهت بعد از جراحی را به منظور کاهش این عوارض پشت سر گذاشت تا نتیجه مطلوبی را دریافت کرد.

پوشیدن سوتین طبی بعد از جراحی سینه

معمولا در پایان عمل بزرگ کردن پستان، ممکن است برای جلوگیری از تورم بیش از حد و رسیدن به یک نتیجه مطلوب و نهایی پزشک جراح، برای شما یک سینه بند می بندد که تا دو ماه بعد از عمل باید بسته شود. خانم هایی که تحت جراحی ماموپلاستی قرار می گیرند از سینه بند برای آنها استفاده نمی شود. در این افراد معمولا توصیه می شود بعد از عمل لباس های راحتی و گشاد بپوشند تا جریان خون به منطقه جراحی شده محدود نشود.

بیشتر بدانیم
عوامل موثر در بروز افتادگی سینه

تورم پستان بعد از عمل

طبیعی است که بعد از عمل پستان، مقداری تورم در بافت پستان ایجاد شود. میزان این تورم برای همه افراد یکسان نیست و در هر بیمار با توجه شرایط و وضعیت وی متفاوت است. ذکر این نکته ضروری است که بروز تورم طبیعی است و ممکن است یک هفته طول بکشد تا کاملاً برطرف شود. اگر با میزان بسیار بالای تورم روبه رو شدید و موجب نگرانی شما شد بهتر است جراح پستان خود را در جریان بگذارید.

اسکار بعد از جراحی سینه

تمام جراحی های پستان نیازمند ایجاد برش بر روی سینه می باشند و همه برش ها به زخم تبدیل می شوند و برخی نقاط ممکن است بعد از جراحی و بسته بودن مجدد باز شوند که به تدریج در طول زمان و استفاده از پمادهای مخصوص بهبود می یابند. درک این نکته بسیار مهم است که جای این زخم ها یک سال کامل طول می کشد تا کاملاً بهبود پیدا کنند. طبیعی است که اسکارها در 6 هفته اول بعد از عمل بسیار واضح و قرمز هستند. از آن زمان به بعد، زخم ها ترمیم می شوند و بعد از یک سال کامل کاملا از بین می روند. هرچه بافت اسکار بهبود یابد. با این وجود روش های درمانی مختلفی وجود دارد که برای کمک به بهبود این اسکارها وجود دارد که با تائید و نظر جراح انجام می شود. یکی از این روش ها استفاده از لیزر کم توان می باشد که کمک زیادی در کاهش این اسکارها دارد.

مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی سینه

  • در حقیقت، بسیاری از خانم ها، طی سه تا پنج روز بعد از عمل به کار و فعالیت های روزمره خود باز می گردند. با این حال، بهبودی سریع و دوران نقاهت کم به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به بررسی این عوامل پرداخته می شود:
  • از آنجایی که دوران نقاهت و بهبودی بعد از جراحی سینه بسیار دشوار نیست، اما شما تحت عمل جراحی بزرگی قرار خواهید گرفت. بنابراین، طبیعی است که چند روز اول بعد از جراحی، دچار درد و ناراحتی خواهید شد.
  • بهتر است تا هفته بعد از عمل از بلند کردن اجسام سنگین جدا خودداری کنید.
  • از رانندگی تا زمانی که دست ها و بازوهای خود را به سختی تکان می دهید، خودداری کنید.
  • بعد از دو روز می توانید حمام کنید اما به بخیه ها و زخم های خود هرگز دست نزنید. توصیه می شود بعد از حمام محل جراحی را خشک کنید.

 

 دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی سینه

 

  • معمولاً درد و ناراحتی خفیف تا متوسط ​​بلافاصله پس از انجام عمل بزرگ کردن پستان تجربه می شود. برخی از خانم ها فشار و سفتی در سینه خود احساس خواهند کرد. جراح سینه شما به مدت چند روز داروهای ضد درد برای شما تجویز می کند تا به شما در بهبودی زود هنگام کمک کند.
  • استراحت کافی در تسریع روند بهبودی سینه شما از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است هنگام خواب از چند بالش زیر سر گذاشته شود تا سر از بدن بالاتر قرار گیرد.
  • مصرف غذاهای سبک و رژیم غذایی سالم کمک می کند این دوران را به خوبی و به راحتی پشت سر بگذارید. برای اولین روز بعد از عمل ممکن است شما به دلیل داروهای بیهوشی تهوع داشته باشید و یا اشتهای زیادی برای خوردن غذا نداشته باشید، بهتر است غذاهای سبک و نرم بخورید. اطمینان پیدا کنید که غذاهای متنوع و سالمی در رژیم غذایی خود داشته باشید تا انرژی لازم و کافی را بدست آورید. همچنین مصرف مایعات فراوان در این دوران به شدت توصیه می شود.

کلام آخر

با انتخاب یک جراح سینه خوب و با تجربه، می توانید انتظار داشته باشید که جراحی شما به خوبی انجام می شود، نتیجه مطلوبی را از جراحی دربافت کرده و سرعت بهبودی شما بعد از عمل پستان نیز افزایش پیدا می کند.

بیشتر بدانیم
جراحی لیفت و بالا کشیدن سینه

 

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر ناهید نفیسی