info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » سرطان سینه » انواع جراحی زیبایی سینه بعد از تطابق جنسیت
نوبت دهی دکتر ناهید نفیسی

انواع جراحی زیبایی سینه بعد از تطابق جنسیت

با توجه به مبحث داغ این روزها در رابطه با تطابق جنسیت تصمیم داریم که اطلاعاتی در زمینه جراحی سینه بعد از تطابق جنسیت در اختیار شما عزیزان بگذاریم . امروزه افراد ترنس بیش تر از گذشته در جامعه حضور دارند و ما شاهد دسته ای از افراد هستیم که دچار اختلالات تراجنسیتی هستند و یا اینکه به دلیل مشکلات مادرزادی ساختار بدنی دو جنسیتی را همراه دارند.

جراحی تطابق جنسیت

طی جراحی تطابق جنسیت ، افراد با دقت بررسی و طبق نظر پزشک از نظر ظاهر و فیزیک با خصوصیات رفتاری و روانی تطابق داده می شود.این جراحی کمک می کند که افرادی که دچار اختلال بین فیزیک بدن و ذهنیت روانی خود هستند همسانی ایجاد شود. بسیاری از افراد هستند که در ذهن و روان خود یک خانم هستند و رفتارها و واکنش هایی زنانه دارند اما ساختار بدن و فیزیک ایشان مردانه بوده و نیاز به ایجاد تغییراتی برای ایجاد تطابق در شخصیت و ظاهر ایشان خواهد بود.

افراد ترنس با توجه به هویت جنسی که به آن تمایل دارند نیاز به عمل جراحی زیبایی سینه خواهند داشت. این جراحی مطابث با خواسته فرد و نسبت به جنسیت قالب ایشان برای ایجاد فیزیک مطابق و همسان انجام می شود. در مردانی که تطابق جنسیت به خانم داده اند با انجام جراحی پروتز سینه می توان ساختار اندام ایشان را اصلاح و کاملا زنانه نمود و در مقابل نیز خانم هایی که تحت جراحی تطابق جنسیت مردانه قرار می گیرند با جراحی برداشتن سینه این اقدام را انجام می دهند.

جراحی سینه ترنس ها

ترنس چیست؟

ترنس به افرادی گفته می شود که از نظر جسمی و روانی تداخلی در جنسیت ایشان ایجاد شده است، در واقع ترنس فردی است که ویژگی‌های جسمی‌اش با ویژگی‌های روانی‌اش متفاوت بوده و از این نظر دچار مشکلات هستند. به طور مثال خانمی با ظاهری کاملا زنانه در تصورات خود یک مرد است و رفتار های مردانه را به امور زنانه بیشتر ترجیح می دهد. یک زن با ویژگی های مردانه و روحیات مردانه را تصور کنید که هیچ تمایلی به جنسیت خود نداشته و علاقه ای به این هویت ندارد. این بیماری روانی بسیاری از افراد را درگیر خود می سازد و در نهایت افراد را برای جراحی تطابق جنسیت ترغیب می نماید.

پروتز سینه بعد از تطابق جنسیت

بزرگ کردن سینه در افراد ترنس شایع است و یک عمل جراحی محبوب و ساده خواهد بود، این جراحی که توسط جراح زیبایی سینه انجام می شود کمک می کند که ظاهر بدن بیشتر شبیه به خانم ها شده و رضایت روانی بیمار را به همراه داشته باشد. به کمک جراحی در بزرگ ‌کردن سینه افراد ترنس سکشوال به تطبیق جنسیت نزدیک تر شده و می توانند از اندام جدید خود لذت ببرند. جراحی پروتز سینه در افراد ترنس تفاوتی در جراحی سینه خانم ها ندارد و این عمل هم نیاز به بیهوشی خواهد داشت.در این عمل کیسه های سیلیکونی را داخل سینه قرار می دهند و این اقدام از طریق ایجاد یک شکاف کوچک در زیر هاله سینه انجام می شود.پروتز های سینه برای افراد ترنس معمولا سیلیکونی هستند و این جراحی عملکرد خوبی روی ذهنیت و اعتماد به نفس آن ها خواهد داشت.معمولاً با توجه به این واقعیت که زنان تراجنسیتی حجم سینه کمتری دارند، ایمپلنت های سیلیکونی طبیعی تر به نظر می رسد و در انواع شکل های قطره اشکی و گرد عرضه می شوند.در برخی از افراد و شرایط می توان از طریق برش در زیر بغل این جراحی را انجام داد.

کوچک کردن سینه بعد از تطابق جنسیت

در افرادی که دارای سینه های بزرگی هستند جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد که کمک می کند سایز سینه ها کاملا کوچک و یا در برخی از موارد سینه به طور کامل حذف شود. عمل کوچک کردن در مردان زمانی انجام می شود که اندازه سینه برای یک فرد تراجنسیتی خیلی بزرگ باشد و نیاز به تخلیه سینه و ایجاد سطح صاف در قفسه سینه باشد. برای کنترل و یا ایجاد ظاهری صاف در سینه ها معمولا مردان قبل از این جراحی به کمک کش, پارچه یا سینه بندهای مخصوص (بیندر) برجستگی های سینه را محو و یا کمتر می کنند.

گاهی اوقات برای کوچک کردن سینه هایی که چربی نسبتا کمی دارند از روش لیپوساکشن کمک گرفته می شود و این تکنیک پاسخگوی فرد خواهد بود. اما اگر سایز سینه ها بسیار بزرگ باشد نیاز است که عمل برداشتن سینه یا کوچک کردن سینه انجام شود.

بعد از تخلیه یا کوچک کردن سینه ها ممکن است که مقداری بافت سفت، زیر هاله پستان باقی بماند که به طور همزمان نیاز به جراحی پلاستیک در این ناحیه خواهد بود تا ظاهر بهتر و زیباتری برای سینه ها ایجاد شود. در مواردی که پوست سینه آویزان و یا افتاده شود جراحی پلاستیک نیز نیاز است ت بافت های باقی مانده به طور کامل برداشته شود، اگر کل پوست سینه بزرگ باشد، ممکن است جراحی کوچک کردن پوست لازم شود که این اقدام در حین جراحی و یا قبل از آن تعیین می شود. در هر صورت طی معاینات انجام شده توسط جراح سینه تمامی تغییرات لازم مشخص می شود و البته ایشان میزان موفقیت عمل را نیز به طور نسبی تخمین خواهد زد.

آیا جای بخیه و برش در جراحی کوچک کردن سینه باقی می ماند؟

جراح سعی دارد که با کمترین میزان برش و بخیه در جراحی عمل را انجام دهد اما در هر صورت مقداری از آثار جراحی در بدن باقی خواهد ماند که به مرور زمان برطرف خواهد شد.

میزان موفقیت این جراحی چقدر است؟

این جراحی در هر صورت موفقیت آمیز بوده و برای فرد متقاضی نتیجه ای خوشایند و رضایتبخش به همراه دارد . میزان رضایتمندی از عمل جراحی سینه در افراد ترنس به خصوص در افرادی که عمل پروتز سینه را انجام می دهند بیشتر است. اما در نهایت رسیدن به ایده آل ذهنی از نظر جسمی برای افراد ترنس بسیار خوشحال کننده است و این جراحی زیبایی کمک بزرگی در رسیدن به اندام ایده آل این دسته افراد دارد.

بهبودی بعد از جراحی چگونه است ؟

هرکدام از جراحی های زیبایی سینه نیاز به دوران نقاهت و گذراندن دوره ی بهبودی دارد، جراحی کوچک کردن سینه و یا پروتز سینه تفاوتی ندارد و شما باید حتما مراقبت های بعد از آن را انجام دهید، چرا که بدن شما برای بهبودی کامل به زمان و مکان و انجام دستورالعمل های تجویزی جراح دارید. قطعا بعد از جراحی تورم ، کبودی و التهابات در ناحیه جراحی وجود دارد و در دو روز اول بهبودی، تورم قابل توجهی را تجربه خواهید کرد که همراه با درد و یا خروج خونابه خواهد بود. در برخی از افراد که تحت عمل جراحی قرار می گیرند حدودا چندین ماه طول می کشد تا تمام تورم از بین برود و بهبودی کامل حاصل شود.

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه