info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » لاغری و پیکرتراشی » عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

جراحی زیبایی شکم در یکی_دو دهه اخیر جزء آن دسته از جراحی های زیبایی قرار گرفته است که بسیاری از زنان و مردان با اضافه وزن و چاق به آن اقبال نشان داده اند.

روش های مختلفی برای جراحی زیبایی شکم وجود دارد و پزشکان با توجه شرایط بالینی افراد یکی از روش ها را در جهت زیبایی شکم پیشنهاد می دهند.

قطعا برای هر فردی با توجه به میزان چربی های بدن و نیز ساختار کلی بدن یکی از این روش ها که زیر مجموعه جراحی زیبایی شکم محسوب می شوند بهترین روش زیبایی شکم می باشد.

محوری ترین مبحثی که در ادامه این نوشتار بدان خواهیم پرداخت جراحی ابدومینوپلاستی است که جزئیاتی دقیق و ضروری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

چه کسانی می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

مهم ترین نکته ای که باید در پیش چشم داشته باشید این است هرکسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی نمی باشد. بنابراین زمانی که افراد به پزشک و جراح متخصص مراجعه می کنند وضعیت انها بررسی شده و تمامی مشکلات انها دقیقا تعیین می شود تا بهترین روش برای افزایش زیبایی شکم تعیین گردد. افرادی که ویژگی های زیر را دارند بهترین کاندید برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی هستند.

  • کسانی که شکم افتاده و شل شده دارند؛ بسیاری از مردان و زنان چاق در سنین بالا با این مشکلات روبرو خواهند بود. از سوی دیگر زنانی که زایمان داشته اند، ابدومینوپلاستی عمل زیبایی بعد از زایمان نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. در حالت کلی ابدومینوپلاستی بهترین روش برای جراحی شکم شل و افتاده می باشد و تاثیرات غیر قابل انکاری در این زمینه دارد.
  • کسانی که اضافه چربی دارند
  • کسانی شکم بزرگ دارند

 

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

 

*واقعیتی که وجود دارد این است که کسانی که صرفا چربی های اضافی دارند ولی شکم انها بزرگ و شل و افتادگی ندارد می توانند از روش جراحی لیپوماتیک به کاهش چربی ها کمک کنند. در غیر اینصورت زمانی که افراد این سه ویژگی ها را با هم دارا باشند باید جراحی ابدومینوپلاستی برایشان انجام شود.

جراحی ابدومینوپلاستی

مهم ترین اقدامی که در طی این جراحی انجام می شود پوست و چربی های اضافی در این جراحی برداشت می شود. در نهایت شکم صاف می شود و چربی های اضافی ان از بین می رود.

روند جراحی ابدومینوپلاستی

  • ابتدا جراح سینه معاینات و بررسی هایی خواهد داشت تا بتواند برنامه مناسب با ساختار بدنی و آناتومی بدنی شما را طرح ریزی کند.
  • سپس روز جراحی با علامت گذاری هایی که روی شکم شما می گذارد محل برش ها را تعیین می کند.
  • در نهایت در طی جراحی تمامی برش ها انجام می شود و پوست اضافی برداشت می شود و چربی اضافی تخلیه می گردد.
  • بعد از بخیه و انجام پانسمان روند بهبودی اغاز می شود و باید مراجعه کننده مراقبت های بعد از جراحی را به منظور تسریع روند بهبودی محل زخم ها با دقت و وسواس انجام دهد.

برگشت شکم بعد از جراحی زیبای شکم

مهم ترین نکته ای که وجود دارد و بارها از سوی افراد مختلف مورد پرسش گری قرار گرفته است این است که آیا شکم بعد از جراحی برگشت خواهد داشت یا خیر؟

برای پاسخ گویی بدین سوال باید بگوییم که احتمال برگشت شکم بعد از جراحی زیبایی شکم وجود دارد اما با رعایت مراقبت های تغذیه ای و انجام فعالیت های ورزشی و تلاش در جهت بهبود رفتار غذایی و فعالیت های روزمره می توانید احتمال آن را کاهش دهید.

بیشتر بدانیم
لیپوساکشن از گذشته تا امروز

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه انجام جراحی زیبایی شکم در اثر عوامل مختلفی تعیین می شود. در واقع تخصص پزشک جراح، میزان مشکلاتی که افراد در ناحیه شکمی با آن ها روبرو هستند و میزان پیچیدگی روند جراحی از عواملی هستند که در کاهش یا افزایش هزینه جراحی زیبایی شکم اثر گذار خواهند بود.

از این رو زمانی که برای مشاوره نزد پزشک مراجعه می کنید تمامی شرایط شما بررسی می شود و هزینه نهایی تعیین می گردد.

 

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

بهترین جراح زیبایی شکم

آخرین نکته ای که در این نوشتار بدان خواهیم پرداخت این است که جراحی از هر نوع آن که باشد روندی حساس و پیچیده است. از این رو جراحی زیبایی شکم باید از سوی بهترین جراح زیبایی شکم انجام شود. در واقع مهارت علمی و عملی و تجربه کاری بهترین جراح زیبایی شکم می تواند به عنوان پشتوانه ای قرار گیرد تا روند جراحی به بهترین شکل ادامه داشته باشد و نیز آنکه نتیجه جراحی از موفقیت بالایی برخوردار گردد.

کلام آخر 

در پایان امید است که تمامی مطالب ارائه شده بتواند روشنگر مسیر درمانی شما باشد و بتوانید بهترین جراح زیبایی شکم را برای جراحی برگزینید و بهترین نتیجه برای شما حاصل گردد.

خوش بختانه در کشورمان فعالیت های پزشکان موفق بسیار گسترده است و میتوان از توانایی های آنها بهره مند شد.

 

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر ناهید نفیسی