info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » سرطان سینه » اطلاعاتی در مورد انواع روش های درمان سرطان سینه

اطلاعاتی در مورد انواع روش های درمان سرطان سینه

روش های درمان سرطان پستان در حال پیشرفت و بهتر شدن است. بنابراین افراد برای درمان سرطان پستان انتخاب های زیادی دارند. این ایده ی خوبی است که افراد در خصوص این روش ها اطلاعات زیادی را در اختیار داشته باشند. دکتر ناهید نفیسی فوق تخصص جراح پستان در ادامه به توضیح تمامی این روش ها خواهند پرداخت. همچنین ایشان بیان می کنند که مهم نیست که کدام یک از روش های زیر انتخاب شود، همه روش های درمانی دو هدف اصلی دارند که عبارتند از :

 • تا حدود زیادی سرطان را از بدن خارج نمود.
 • برای جلوگیری از بازگشت سرطان انجام می شود.
دکتر ناهید نفیسی فلوشیپ جراحی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به درمان سرطان سینه می باشند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ناهید نفیسی ، با شماره 22852250 021 و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

آیا می دانید که کدام روش درمان سرطان سینه را انتخاب نمایید؟

جراح پستان باید قبل از آن که روش جراحی و درمان سرطان سینه را بیان نماید، باید در خصوص موارد زیر کمی بررسی نماید:

 • شما کدام نوع از سرطان سینه را دارید.
 • سایز تومور چقدر بوده و چه میزانی در بدن گسترش پیدا کرده است و نوع سرطان سینه را بررسی نماید.
 • آیا تومور دارای پروتئین HER2 ، استروژن و پروژسترون یا سایر ویژگیهای خاص است یا خیر.

اگر یائسگی را پشت سر گذاشته اید و سایر شرایط سلامتی را نیز دارید، انتظارات شخصی خودتان است که از جراحی سینه نقش اصلی را ایفا می کند پس باید برای انجام جراحی سرطان پستان آماده شوید.

انواع روش های درمان سرطان پستان چیست؟

بیشتر روش های درمانی به منظور برداشتن یا تخریب بافت های سرطان و اطراف آن مانند غدد لنفاوی انجام می شود. که شامل:

جراحی سرطان سینه

جراحی برداشتن کامل سینه که به آن ماستکتومی یا برداشتن بافت سرطانی و تومورگفته می شود و جراحی برداشتن بافت اطراف آن که لامپکتومی نام دارد که جراحی حفظ پستان می باشد، انوع روش های جراحی سرطان پستان است. جراحی یک گزینه درمانی رایج برای اکثر بیماران مبتلا به سرطان پستان است. بسته به اندازه، محل و گسترش تومور، روش انجام شده ممکن است به صورت روش های زیر باشد:

لامپکتومی (برداشتن تومور، بافت اطراف پستان و احتمالاً غدد لنفاوی مجاور)

روش لامپکتومی که اغلب برای خانم هایی با تومورهای کوچک و در مراحل اولیه انجام می شود. این روش می تواند تا حد ممکن پستان را حفظ کند. در لامپکتومی بخشی از پستان حاوی سرطان و همچنین برخی از بافت های طبیعی اطراف و گاهی اوقات غدد لنفاوی برداشته می شود. پس از آن، برای اغلب خانم ها انجام پرتودرمانی توصیه می شود، و برخی از آنها ممکن است درمان های دیگری مانند هورمون درمانی یا شیمی درمانی را نیز دریافت کنند.

ماستکتومی (برداشتن یک یا هر دو پستان، همراه با غدد لنفاوی مجاور)

ماستکتومی نیز ممکن است به عنوان یک روش کاهش خطر در زنان با خطر بالای ابتلا به سرطان سینه انجام شود. فناوری پیشرفته و تخصص جراحان به این معنی است که بیماران مبتلا به سرطان می توانند به نتایج بسیار خوبی در درمان برسند. این شامل جراحی های سرطان پستان با کمترین میزان برش، کاهش ناراحتی و زمان بهبودی است. همچنین رویکرد کم تهاجمی بودن این روش ها به بیماران این امکان را می دهد که زودتر تحت درمان های بعد از جراحی مانند پرتودرمانی پیگیری و درمان دارویی قرار گیرند.

بیشتر بدانیم
جراحی بازسازی سینه پس از سرطان

برای اقدامات گسترده تر، جراحان پستان با تیم جراحی پلاستیک همکاری می کنند. این شامل ترکیب ماستکتومی های با حفظ پوست و نوک پستان طی یک جراحی با حفظ یا بازسازی ظاهر پستان بدون به خطر انداختن سلامتی بیمار است.

ماستکتومی با حفظ نوک پستان چیست؟

در روش جراحی ماستکتومی با حفظ نوک پستان (یا ماستکتومی زیرجلدی)، بافت سرطانی پستان برداشته می شود، اما پوست و نوک سینه در جای خود باقی می ماند. غالباً، جراح بافت پستان را به همراه آرئول ( پوست رنگی اطراف نوک پستان) از بین می برد تا سلول های سرطانی باقی مانده را بررسی کند. گاهی اوقات در طول یا بعد از جراحی به بافت نوک پستان یک مقدار اشعه تابیده می شود تا خطر بازگشت سرطان کاهش یابد. بازسازی سینه به دنبال جراحی انجام می شود.

ماستکتومی با حفظ پوست پستان چیست؟

به دنبال حفظ هرچه بیشتر پوست پستان، این روش بافت داخلی پستان و نوک سینه را از بین می برد و پوست را در جای خود باقی می گذارد. پوسته باقیمانده با بافت خود بیمار از قسمت های دیگر بدن وی یا کاشت مصنوعی در حین عمل بازسازی پستان پر می شود، که به طور معمول در طی عمل ماستکتومی یا بلافاصله پس از آن انجام می شود.

بازسازی پستان

گزینه های مختلفی برای بازسازی پستان وجود دارد، که پس از جراحی ماستکتومی، شکل پستان را بازسازی می کند. برخی از این روش ها همزمان با ماستکتومی انجام می شوند و برخی دیگر پس از گذشت مدت زمان انجام می شوند. در بازسازی پستان اگرچه شکل سینه بازیابی می شود، اما احساس در پستان و نوک پستان معمولاً محدود می شود.

قرار دادن پروتز سینه پستان در حین عمل ماستکتومی

بیمارانی که پس از جراحی ماستکتومی پوست پستان آنها باقی مانده است، ممکن است جهت بازسازی از پروتز سینه استفاده شود. برای بیمارانی که کاندیداهای خوبی برای انجام این روش هستند، بازسازی پستان بعد از ماستکتومی با پروتز سینه به جراح سینه این اجازه را می دهد تا بلافاصله پس از عمل فرآیند کاشت پروتز سینه را انجام دهند.

تیم جراحی پلاستیک گزینه های بازسازی با عمل پروتز سینه یا بافت طبیعی را برای طیف گسترده ای از بیماران مبتلا به سرطان پستان ارائه دهند. این شامل:

 • بیمارانی که در گذشته ماستکتومی کرده اند.
 • بیماران با پستان بزرگتر یا شاخص توده بدنی بالاتر یا BMI
 • بیمارانی که از بازسازی قبلی سینه خود راضی نیستند.

جراحی انکوپلاستی پستان

جراحی انکوپلاستی پستان ترکیبی از روش های جراحی سرطان و جراحی پلاستیک است. این روش به طور معمول شامل تغییر شکل پستان در زمان جراحی اولیه است، مانند انجام بازسازی جزئی پستان همراه با جراحی که باعث حفظ پستان می شود.

برای بیمارانی که در معرض خطر بالایی از ابتلا به سرطان پستان هستند، روش های حفظ ظاهر یا بازیابی ظاهر نیز ممکن است پس از جراحی های کاهش خطر استفاده شوند.

سایر روش های کنترل و درمان سرطان سینه در ادامه بیان می شود:

درمان سرطان سینه

پرتو درمانی

استفاده از موج های انرژی با سطح بالا برای از بین برندن سلول های سرطانی را پرتودرمانی سینه می گویند.

شیمی درمانی

استفاده از دارو برای از بین بردن سلول های سرطانی را شیمی درمانی می گویند. به دلیل استفاده از دارو های قوی ممکن است فرد به برخی از عوارض مصرف این دارو ها مانند حالت تهوع ، ریزش مو ، یائسگی زودرس ، گرگرفتگی و خستگی دچار شود.

هورمون تراپی

داروهای حاوی هورمون برای درمان استفاده می شود که در ترکیب این دارو ها حتما از استروژن استفاده می شود که باعث سوختن سلول های سرطانی می شود. این دارو ها ممکن است شامل داروهایی مانند تاموکسیفن (Nolvadex ، Soltamox) است که برای خانم ها قبل و بعد از یائسگی و مهار کننده های آروماتاز شامل anastrozole (Arimidex), exemestane (Aromasin) letrozole (Femara) برای یائسگی تجویز شود. بیشتر تاثیرات هورمون تراپی می تواند شامل گر گرفتگی و خشکی واژن می شود.

بیشتر بدانیم
علل ابتلا به سرطان پستان و عوامل خطر آن

برخی از انواع این روش درمانی برای جلوگیری از ساخت هورمون توسط تخمدان ها چه از طریق جراحی  و چه دارویی استفاده می شود.

Fulvestrant ( Faslodex)  دارویی تزریقی است که از رسیدن استروژن به سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه

درمان هدفمند سرطان سینه

درمان هدفمند به سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن سلول های سرطانی کمک می کند. در این روش دارو ها به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا سرطان را از بین ببرد. این داروها سلول های سرطانی پستان را که دارای سطح بالای HER2 هستند، هدف قرار می دهد. استفاده از دارو ها در خانم ها با توجه به سن یئسگی است. ممکن است برخی از دارو ها برای خانم هایی که در حال درمان با روش های هورمون درمانی و شیمی درمانی هستند، توسط انکولوژیست تجویز شود.

شما باید شیمی درمانی را دریافت نمایید، هورمون درمانی یا درمان هدفمند در کنار جراحی و پرتو درمانی انجام داد می شود. ترکیب این روش ها در از بین بردن کامل سلول های سرطانی موثر است. رادیوتراپی حین عمل جراحی یک روش بسیار جدید است که توسط فوق تخصص جراحی سینه هنگام جراحی و زیر بیهوشی به کمک متخصص رادیوتراپی به بیمار داده می شود. اگر بیمار بالای 50 سال باشد و در مراحل ابتدایی سرطان مراجعه کرده باشد به طوری که تومور کمتر از سه سانتی متر و عدم درگیری غدد زیربغل داشته باشد، کل رادیوتراپی را زیر بیهوشی دریافت می کند و نیاز به یک ماه و نیم، پرتو درمانی نخواهد داشت.

نکاتی برای کمک به شما در انتخاب بهترین روش درمان سرطان سینه

اگرچه برای درمان سرطان پستان روش های مختلفی پیشنهاد می شود، خانم ها حق انتخاب هر یک از روش ها را دارند.

 • با جراح پستان در خصوص همه ی ریسک ها و عوارض هر کدام از روش های درمانی و همچنین مزایای آن ها صحبت نمایید. همچنین در خصوص این که کدام روش می تواند موثر باشد بحث کنید.
 • به گروه افرادی که دارای شرایط جسمی شما هستند، بپیوندید. این می تواند در رسیدن به نتیجه ی بهتر و رسیدن به درمان موفق کمک کننده باشد. همچنین ممکن است این افراد درمان های بهتری را پیشنهاد دهند.
 • از دکتر خود در خصوص شرایط بعد از هر یک از درمان های فوق تمامی سوالات خود را بپرسید و بهترین روش درمانی را با مشاوره از جراح پستان انتخاب کنید.

 

منبع:https://www.webmd.com/breast-cancer/breast-cancer-treatment#1

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

48 thoughts on “اطلاعاتی در مورد انواع روش های درمان سرطان سینه

 1. سولماز - نوامبر 17, 2020 در 9:30 ب.ظ

  ببخشيد خانم دكتر شما پروتز سينه ام انجام ميدين مادر من تخليه سينه كرده الان دنبال يه پزشكي هستيم كه پروتز سينه انجام بده

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - نوامبر 24, 2020 در 1:10 ب.ظ

   انواع روش های بازسازی سینه پس از سرطان برای خانم ها استفاده می شود، چه فلپ عضله خودشان باشد چه فلپ به علاوه پروتز باشد و چه پروتز یا تزریق چربی باشد. منتها بیمار باید ابتدا ویزیت شود تا تشخیص داده شود چه روش بازسازی برای وی مناسب تر است.

   پاسخ
 2. Zahra - نوامبر 17, 2020 در 9:34 ب.ظ

  .خانم دکتر، بیوپسی با بی حسیه، چقدررر درد داره؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - نوامبر 24, 2020 در 2:27 ب.ظ

   بیوپسی را اگر بخواهیم به صورت سوزنی انجام دهیم خیلی بهتر است زیرا بیمار نیاز به اتاق عمل ندارد و با تزریق چند سی سی داروی بی حسی نمونه برداری انجام می شود. مزایای این نمونه برداری این است که بیمار بیهوش نمی شود اتاق عمل نمی رود و هزینه بیمارستان ندارد بستری نمی شود، هیچ برشی روی سینه بیمار ایجاد نمی شود.

   پاسخ
 3. سمیرا - نوامبر 17, 2020 در 9:44 ب.ظ

  کیست سینه خطرناکه؟

  پاسخ
 4. الهام - نوامبر 17, 2020 در 10:10 ب.ظ

  شیمی درمانی برای سرطان سینه ریزش مو میاره؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - نوامبر 24, 2020 در 1:09 ب.ظ

   داروی مهم و اصلی که در شیمی درمانی بیماران سرطان پستان از آن استفاده می شود داروی است که موجب ریزش موی افراد می شود. به همین دلیل است که در درمان سرطان پستان برخلاف سرطان روده فرد به طور حتمی موهای خود را از دست می دهد.
   اما بلافاصله پس از اتمام شیمی درمانی که یک دوره 4 ماه تا 4 ماه و نیمه می باشد به محض قطع داروها موی بیمار سریع رشد می کند و تقریبا با گذشت یک سال از درمان، موهای آنها پرپشت می شود.

   پاسخ
 5. زیبا - نوامبر 18, 2020 در 9:02 ق.ظ

  سلام خانم دکتر کسی که یک بار درمان کرده احتمال بازگشت بیماری سرطان هست ؟

  پاسخ
  • الی - نوامبر 23, 2020 در 1:36 ب.ظ

   محتواتون خوب بود

   پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - نوامبر 24, 2020 در 1:08 ب.ظ

   احتمال بازگشت سرطان سینه در همه خانم ها وجود دارد اما احتمال این قضیه که چند درصد است بستگی به عوامل زیادی دارد مانند، سایز تومور، تعداد غدد لنفاوی درگیر شده، گیرنده هورمونی دارند یا خیر، هرسپتین گرفته اند یا خیر و یک سری از عوامل دیگری که در برگه پاتولوژی بیمار و اطلاعات اولیه بیمار دیده می شود.
   اگر خانم ها بتوانند دوسال اول را به سلامت طی کنند احتمال خطر افت می کند و نوبت دوم 5 سال است. اگر بیمار در 5 سال بعد از درمان سرطان نیز دچار عود نشود، احتمال عود به یک باره کاهش پیدا می کند

   پاسخ
   • مهدی - فوریه 10, 2021 در 7:45 ب.ظ

    حال خانمم اصلا خوب نیست
    تومور رو برداشتن ولی بعد سه ماه در کیله استخان و کبد سرایت کرده
    دکترهای رشت جواب کردن
    موندم چکار کنم چطور میتونید کمکم کنید
    ایا میاز دارید پرونده رو واستون بفرستم یا هرجور که شما بدونید

    پاسخ
    • دکتر ناهید نفیسی - فوریه 13, 2021 در 4:48 ب.ظ

     با ادامه شیمی درمانی میشه کبد را بهتر کرد
     با همکاران انکولوژیست تو تهران مشورت کنید

     پاسخ
 6. مهرداد - دسامبر 14, 2020 در 1:33 ب.ظ

  سلام
  مادر بنده در سینه سمت چپ 2 توده 3.5 سانتی دارند و متاسفانه هر دو توده سرطان سینه گرید 2 هستند. غدد لنفاوی درگیر شده و در نمونه برداری زیر بغل وجوده سلول های سرطانی در زیر بغل گزارش داده شده. er و pr هر دو منفی هستند و her2/neu مثبت هست و در آزمایش عدد +3 رو نشون میده. خوشبختانه تو آزمایش سی تی اسکن نشون داد که هیچ ارگان دیگه ای درگیر نشده.
  می خواستم بدونم امکان درمان چقدر هستش؟ آیا کامل درمان می شن؟
  بسیار ممنونم

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - دسامبر 20, 2020 در 10:16 ق.ظ

   بله به شرطی که اول شیمی درمانی بشن توده کوچک بشه و غدد لنفاوی کمتر بشن و بعد جراحی بشن انشاله درمان میشن

   پاسخ
 7. فاطمه - دسامبر 20, 2020 در 1:48 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  خواهرم 53 سالشه و یکی از سینه هاش تومور داره که خیلی بزرگه و دکترا گفتند سطح تومورا 3ب هستش. her2 هم مثبته و بقیه فاکتورها منفی هست .قثط هم به زیربغلش زده. یه پورت گذاشتند تو سینش گفتند شیمی درمانی می کنیم و بعدش هورمون درمانی و جراحی و درمان تکمیلی. به نظر شما خوب میشه؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - دسامبر 24, 2020 در 2:56 ب.ظ

   سلام انشاله بعد شیمی درمانی جراحی میشن و حالشون بهتر میشه

   پاسخ
 8. نسرین - دسامبر 23, 2020 در 12:02 ب.ظ

  سلام.دختری ۲۷ساله هستم که تقریبا۵و۶سال است درسینه سمت راستم یه غده سفت احساس میکنم که به راحتی حرکت میکندبزرگ نشده اصلاوگاهی وقتادردداردایاسرطان است؟؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - دسامبر 24, 2020 در 2:56 ب.ظ

   سلام نه اینها توده خوش خیم هستند جای نگرانی نیست

   پاسخ
 9. Bita - دسامبر 26, 2020 در 2:18 ب.ظ

  سلام خانم دکتر فقط ی سوال داشتم طول عمر بیماران سرطان سینه متاستاز(استخوان) چند ساله ؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - دسامبر 30, 2020 در 12:34 ب.ظ

   خیلی خوب نگران متاستاز استخوان نباشید اغلب خیلی عمر خوبی دارند به شرطی که جاهای دیگه متاستاز نداشته باشه

   پاسخ
 10. فاطمه - ژانویه 4, 2021 در 10:46 ب.ظ

  سلام من ۲۱ سالمه .
  نتایج سونو : دو توده هیپواکو و هتروژن با حدود مشخص به ابعاد ۱۸*۲۵ و ۲۲*۱۹ میلیمتر مجاور هم (باابعاد کلی ۲۲*۳۵)…..در سینه چپ
  به نطر شما امکان سرطان هست؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - ژانویه 9, 2021 در 10:44 ق.ظ

   سلام بقیه مشخصات توده را باید داشته باشیم تا نظر بدیم وقت ویزیت ان لاین بگیرید

   پاسخ
 11. رامین - ژانویه 13, 2021 در 2:51 ب.ظ

  سلام خانوم دکتر
  من آزمایش بفرستمم میشه راهنمایی کنین؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - ژانویه 14, 2021 در 11:59 ق.ظ

   سلام باید نوبت آنلاین بگیرید

   پاسخ
 12. اکرم غیاثوند - ژانویه 14, 2021 در 1:04 ق.ظ

  سلام ببخشید خواهر30ساله ام 5 سال پیش سینه چپ رو تخلیه کردن وپروتز گذاشتن الان بالای کمرشون پشت همون سینه یک ورمبزرگ ایجاد شده امکان دارد پروتز ترکیده باشد

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - ژانویه 14, 2021 در 11:57 ق.ظ

   اگر پروتز پاره بشه که پشت کمر نمیره اون شاید یک غده چربی باشه

   پاسخ
 13. نگاه - ژانویه 30, 2021 در 1:37 ق.ظ

  سلام وقت شما بخیر خانم دکتر عزیز بنده تقریبا سه سال پیش عمل ماستکتومی سینه چپ انجام دادم میخواستم عمل بازسازی انجام بدن تشخیص دادن که باید از چربی بدن خودم بازسازی انجام بدن ممکنه حدود هزینه عمل بفرمایین واینکه ایا عمل سختیه وجواب میده نهایتا .ممنون

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - ژانویه 31, 2021 در 2:18 ب.ظ

   سلام لطفا به مطب مراجعه نمایید تا حضوری معاینه شوید سپس تشخیص داده شود که چه نوع جراحی و با چه میزان هزینه باید صورت گیرد

   پاسخ
 14. خانم عزیزی - فوریه 8, 2021 در 12:39 ق.ظ

  سلام خانم دکترمن وسط سینه هام جوشهای قرمزدراومد قرص وپمادمصرف کردم بعد جای جوشها چاله چاله شد الان مدت یه ساله که اینجوری خارشه نداره لطفا راهنماییم کنید میتونه چی باشه

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - فوریه 13, 2021 در 4:50 ب.ظ

   هیچ مشکلی ندارید اینها جای جوش است

   پاسخ
 15. مهشید - فوریه 12, 2021 در 6:45 ب.ظ

  سلام خانم دکتر مادر من 15 سال پیش دچار سرطان سینه شدند و سینه سمت چپ و غدد لنفاوی سمت چپ کامل تخلیه شد حالا بعد 15 سال تو سینه سمت چپ متوجه توده شدند سونو نشون داد یه توده حدود 2 سانت وجود داره و تو لنفاوی چیزی دیده نشد نمونه پیسی انجام دادن منتطر جواب هستیم حالا می خوام بدونم بعد 15 سال احتمال برگشت سرطان هست

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - فوریه 24, 2021 در 9:57 ق.ظ

   بله بعد از هر زمانی عود ممکنه اتفاق بیفته البته نادر است

   پاسخ
 16. نیلا - فوریه 15, 2021 در 1:29 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.مادر من۵۷سال سن دارن.بعد از دوسال متوجه شدن دو توده در سینه راستشون یکی۶سانتی و یکی۲سانتی وجود داره.دوره سرم درمانیشون ۸ جلسه بوده وتمام شده و چن روز دیگه قراره عمل پاستکتومی بشن.بنظرتون دوتا سینشو برداره یا اونی که فقط توده تو اونه؟و اینکه سرطان بدخیم هس؟ایا خوب میشن؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - فوریه 24, 2021 در 9:59 ق.ظ

   فقط همون سینه را عمل کنه که توده ها داخلش هستند

   پاسخ
 17. طاهره محمدی - فوریه 16, 2021 در 3:34 ب.ظ

  سلام خانم دکتر من عمل کردم یک ماه پیش
  الان دارم دوره درمان میرم
  شیمی درمانی ۱۶ جلسه
  دکتر گفته پرتو درمانی هم باید بشی
  از زیر بغلمم یکم برداشتن
  خودم روحیم خوب نیست
  خیلی میترسم
  خوب میشم بنظرتون
  لطفا اگه میشه آدرس مطبتون رو بدید میخوام بیام مشاوره بگیرم ازتون

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - فوریه 21, 2021 در 4:50 ب.ظ

   بله انشاله که خوب میشید
   الان مشاوره من کمکتون نمی کنه چون جراحی تموم شده با همون پزشک انکولوژیست صحبت کنید

   پاسخ
 18. نازنین - فوریه 17, 2021 در 9:32 ب.ظ

  سلام خسته نباشین زنداییم40 سال داره سینش بدجور زخم شده که این طی دوهفته یا یک هفته این اتفاق افتاد واز قبل ضربه دیده
  نمونه برداری شده دکتر که گفته بدخیمه ولی گفته منتظر نمونه باشیم
  به نظر شما خوب میشه؟چن سال طول میکشه
  امیدی هست؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - فوریه 21, 2021 در 4:52 ب.ظ

   باید دید الان در چه مرحله‌ای است
   سی تی اسکن و اسکن استخوان لازمه

   پاسخ
 19. ایرانی - مارس 5, 2021 در 4:09 ب.ظ

  با سلام خانم دکتر خواهر جوان ۲۸ سالم بدون هیچ سابقه فامیلی یک توده ۴ سانتی حس کردن ک همه گفتن خوش خیمه ، حین عمل فروزن گفت بدخیمه،لنفاوی سالم هست و جایی نرفته ،اما هورمونی منفی و هرتو مثبت هست ،هرسپتین داره میگیره و جلسه ۶ شیمی درمانی هست . ایا با وجود هرسپتین امکان بازگشت بیماری از بین میره؟؟؟؟ ایمونوتراپی و… برای چه افرادی انجام میشه؟؟؟؟
  خواهش میکنم ب نگرانی ما پاسخ بدید.
  آیا خارج از کشور درمان بهتری وجود داره و بخاطر تحریم کیفیت داروهای ایران پایینه؟؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - مارس 10, 2021 در 3:32 ب.ظ

   هرسپتین همون ایم‌نوتراپی است نگران نباشید انشاله عود نکنه در هر حال جوانان در معرض خطر بیشتری از پیران هستند

   پاسخ
 20. راضیه مهدی پور - مارس 14, 2021 در 8:10 ق.ظ

  سلام وقت بخیر خانم دکتر. مادر من 63 سالشونه متاسفانه یه توده 5 سانتی تو سینه چپشون بوده و جراحی شدن بعد از سیتی و اسکن گفتن که ریه درگیره ولی حجم ندول خیلی نیست حدود 10 تا 20. خانم دکتر خوب میشن؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - مارس 18, 2021 در 12:18 ب.ظ

   انشاله با شیمی درمانی بهتر میشن

   پاسخ
 21. کرمانی - مارس 14, 2021 در 9:20 ق.ظ

  سلام وقت بخیر خانم دکتر. مادر من 63 سالشونه متاسفانه یه توده 5 سانتی تو سینه چپشون بوده و جراحی شدن بعد از سیتی و اسکن گفتن که ریه درگیره ولی حجم ندول خیلی نیست حدود 10 تا 20. خانم دکتر خوب میشن؟

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - مارس 28, 2021 در 5:08 ب.ظ

   انشاله با دارو کنترل میشن این توده کوچک میشه

   پاسخ
 22. علی اکبر کردی - مارس 15, 2021 در 11:33 ق.ظ

  سلام
  خانم دکتر مطالب داخل برگه سنو گرافی همسرم به شرح زیر میباشد.
  تصویر یک توده هایپواکو با حدود اسپیکوله با ابعاد 27در37 میلیمتر درساعت 2 در ناحیه near zoneبرست چپ مشاهده شده (BIRADS=5)
  Core needle biopsy ازضایعه فوق جهت بررسی تکمیلی توصیه می شود
  تصویر سه عدد لنفود با کورتکس ضخیم با حداکثر ابعاد 8در17میلیمتر درناحیه اگزیلاری چپ مشاهده شد
  دربافت پارانشیم برست راست ضایعه ای فضا گیر با نمای Cystic /solid دیده نشد.
  دیامتر مجاری درهردوطرف درحدنرمال است.وبدون اتساع فوگال دیده میشوند.
  ضخامت بافت جلدی در هردو سمت نرمال است.
  در اگزیلاری سمت راست غددلنفاوی با نمای طبیعی دیده شد.
  لطفا کمک کنید ببینم خطر جانی تهدیشان میکند یا نه پذیرش در این ایام روبه عید دارید یا نه .از کرمانشاه مزاحمتان می شوم

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - آوریل 3, 2021 در 1:14 ب.ظ

   سلام لطفا از سامانه بقراط نوبت مشاوره آنلاین بگیرید

   پاسخ
 23. نازنین میرحسینی - مارس 18, 2021 در 7:52 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من دختر خواهرم ۱۳ سالشه و زیر سینه سمت راستش ی برآمدگی سبز اندازه ی عدس درشته و ی ماهی هست ک این قرمز رنگ شده میخواستم ببینم سرطان هست؟!

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - آوریل 5, 2021 در 11:37 ق.ظ

   سرطان نیست و یک توده عروقی است که نباید دستکاری شود در صورتی که بزرگ شد میتوانید لیزر کنید

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر ناهید نفیسی