info@drnafisi.com   021-22545524
دکتر ناهید نفیسی » جراحی زیبایی سینه » بهترین سن پروتز سینه به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟!
نوبت دهی دکتر ناهید نفیسی

بهترین سن پروتز سینه به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟!

انتخاب بهترین زمان برای استفاده از پروتز سینه برای هر فردی متفاوت است و  به عوامل مختلفی نظیر سن، وضعیت سلامتی، نیازهای فیزیکی و روحی، و ترجیحات شخصی بستگی دارد. در نظر گرفتن این عوامل و گرفتن مشاوره از پزشک متخصص، می‌تواند کمک کننده باشد تا زمان مناسب برای استفاده از پروتز سینه مشخص شود. مراجعان سوالاتی چون چه سنی برای پروتز سینه مناسب است؟ و.. دارند. در این مقاله، ما به بررسی عواملی که در تعیین بهترین سن برای پروتز سینه موثرند، می‌پردازیم.

بهترین-سن-پروتز-سینه-به-چی-بستگی-دارد

بهترین سن پروتز سینه

بهترین سن پروتز سینه متفاوت است و زنان در همهٔ سنین ممکن است برای این جراحی تصمیم بگیرند. این جراحی به طور ویژه در بین زنان 19 تا 34 ساله بسیار محبوب است، اما اطلاعات نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از زنان میان 35 تا 50 سال نیز به این روش جراحی روی آورده‌اند. با پیشرفت سن، تعداد کمتری از افراد برای این جراحی تصمیم می‌گیرند، اما همچنان بسیاری از زنان در سنین بالاتر نیز به دنبال بهبود ظاهر و اعتماد به نفس خود از طریق جراحی پروتز سینه هستند.

بیشتر بخوانید: عمل لیفت و پروتز سینه ها به صورت همزمان

چه فاکتورهایی بر انتخاب سن مناسب پروتز سینه موثر است؟

چندین فاکتور می‌تواند بر انتخاب سن مناسب برای جراحی پروتز سینه تأثیرگذار باشد. این فاکتورها شامل:

 سلامت جسمانی فرد

سلامت فرد متقاضی در مقایسه با سن و سال او، اهمیت بسیار بالاتری دارد. اگر یک خانم وضعیت سلامت خوبی داشته باشد،  نتیجه‌ای بهتر از جراحی خواهد گرفت. عواملی مانند فشار خون، قند خون، سلامت  قلب، عروق  و سایر شاخص‌های سلامت باید در محدوده نرمال باشد.

بلوغ جسمانی

سطح بلوغ فرد برای تصمیم‌گیری در مورد انجام این جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد. باید منتظر شد تا سینه‌ها به حد کافی بزرگ شوند. بنابراین زنان باید تا 18 سالگی  و گاهی تا 20 سالگی صبر کنند تا رشد سینه ها کامل شود.

بلوغ روانی

فرد باید به بلوغ روانی رسیده و سلامت روانی داشته باشد. تا هم تمامی مراقبت های قبل و بعد را جدی بگیرد و هم آمادگی برای تغییرات را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از پروتز سینه

نوع پروتز سینه

نوع پروتز سینه بسیار اهمیت دارد.

پروتزهای سالین و پروتزهای آب و نمکی که تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرده‌اند، برای زنان بالای ۱۸ سال مناسب هستند. اما پروتزهای سیلیکونی حس طبیعی‌تری دارند و برای سنین بالاتر، حدود ۲۲ سال و بیشتر، مناسب‌تر هستند.

هرچند که استفاده از پروتزهای سیلیکونی برای زنان زیر ۲۲ سال قانونی نیست، اما برای زنان جوان‌تر و بالای 22 سال بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه

انتظارات واقع بینانه

باید انتظارات واقع بینانه داشته باشند. با گذشت سن، انتظارات افراد از جراحی تغییر می‌کند. به عنوان مثال، زنانی که در دهه سوم زندگی خود هستند، اغلب قصد دارند با جراحی ظاهری پرتر، افزایش حجم و بهبود شکل سینه‌های خود را به دست آورند.

 اما زنانی که در دهه چهارم و پنجم زندگی می‌کنند، علاوه بر لیفت و بازگرداندن حجم مناسب سینه‌ها، بهبود شکل و موقعیت سینه‌ها را نیز در نظر دارند.

بیشتر بخوانید: عوارض پروتز سینه

بهترین-سن-پروتز-سینه

چه سنی برای پروتز سینه مناسب است؟

هرچند هیچ سن خاصی برای انجام این جراحی تعیین نشده است، اما برخی دوره‌های زندگی ممکن است زمان مناسب‌تری برای انجام آن باشند. براساس تحقیقات انجام شده، این جراحی بیشترین محبوبیت را در میان زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله داشته است. دلیل این موضوع ممکن است این باشد که در این سن، زنان دوره بارداری و شیردهی را پشت سر گذاشته‌اند و هر دوی این موارد می‌توانند به تغییر شکل و اندازه سینه‌ها منجر شوند.

بیشتر بخوانید: آیا امکان ترکیدن پروتز سینه وجود دارد؟

 همچنین، در این دوره بیشتر زنان ممکن است به این نتیجه برسند که شاید تمایلی به بارداری نداشته باشند و این زمان ممکن است برای انجام جراحی پروتز سینه مناسب باشد.

خلاصه

بهترین سن برای استفاده از پروتز سینه به طور معمول به عوامل مختلفی مانند وضعیت سلامتی، ترجیحات شخصی، و نیازهای فیزیکی و روحی هر فرد بستگی دارد. اما برخی از افراد ترجیح می‌دهند که پس از انجام عمل جراحی برای بیماری‌های مرتبط با سینه، مانند سرطان، از پروتز سینه استفاده کنند. در این موارد، استفاده از پروتز سینه می‌تواند به فرد کمک کند تا بازیابی ظاهر طبیعی و اعتماد به نفس خود را تقویت کند. اما هر فرد ممکن است زمان مناسب خود را برای استفاده از پروتز سینه مشخص کند و باید با مشاوره پزشکی و مشاوره توصیه‌های اخذ شده را بررسی کند.

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه