info@drnafisi.com   021-22545524
دکتر ناهید نفیسی » سرطان سینه » کاندید مناسب پروتز سینه چه کسانی هستند؟
نوبت دهی دکتر ناهید نفیسی

کاندید مناسب پروتز سینه چه کسانی هستند؟

کاندید مناسب پروتز سینه جهت اقدام به پروتز سینه باید فاکتورهای لازم پروتز سینه از جمله داشتن سلامت جسمانی، سن مناسب و.. را داشته باشد. زیرا در صورت مناسب نبودن فرد برای پروتز سینه، مشکلات و عوارض جبران ناپذیری برای فرد ایجاد می شود.

پروتز سینه، علاوه بر بهبود ظاهر بدن، می‌تواند به تقویت اعتماد به نفس و رفع مشکلات روانی کمک کند. اما مناسب بودن فرد برای انجام پروتز سینه از عمل پروتز سینه، مزایای آن و مواردی که در پی دارد بسیار مهم تر است. در این مقاله به بررسی عوامل مهمی که در انتخاب کاندید مناسب برای پروتز سینه نقش دارند، خواهیم پرداخت.

کاندیدای-مناسب-پروتز-سینه

کاندید مناسب پروتز سینه

درباره کاندیدای مناسب برای جراحی پروتز سینه، باید اشاره کنیم که به طور کلی، آنها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد.

دسته اول:

این گروه از افراد شامل خانم‌هایی است که از طریق وراثت و مادرزادی سینه‌های کوچکی دارند. این موضوع می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر اعتماد به نفس آنها داشته باشد. پروتز سینه سلیکونی برای این افراد مناسب است. انتخاب سایز پروتز سینه به توصیه جراح و نظر بیمار بستگی دارد.  جراح برای جایگزینی پروتز، برش‌هایی را در زیر سینه ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین سن پروتز سینه

دسته دوم:

بسیاری از خانم‌ها ممکن است به دلیل بارداری، شیردهی یا تغذیه نامناسب، با افتادگی سینه و کاهش حجم سینه مواجه شوند. جراحی پروتز سینه جهت افزایش حجم بسیار مناسب است. برای درمان افتادگی سینه نیز باید جراحی لیفت سینه انجام دهند. برای ایجاد برش‌ها، باید بگوییم که این برش‌ها در دور سینه و در خط وسط آن ایجاد می‌شوند.

ویژگی های کاندید مناسب پروتز سینه

ویژگی های کاندید مناسب پروتز سینه عبارتند از:

سلامت جسمانی

داشتن سلامت کامل جسمانی یکی از مهم‌ترین معیارهای اصلی است. بنابراین، اگر مبتلا به بیماری خاصی باشید یا عفونت درمان نشده‌ای داشته باشید، لازم است ابتدا اقدامات درمانی مناسب را انجام دهید.

ظاهر کوچک و عدم قرینگی سینه

اگر سینه‌های شما خیلی کوچک هستند یا به طور وراثی دچار عدم غیرقرینگی سینه هستید نیز برای انجام این جراحی کاندید مناسبی محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: آیا بعد از پروتز سينه می توان شير داد؟

داشتن انتظارات واقع بینانه

بیمار باید نسبت به انجام جراحی انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشد، زیرا انجام این جراحی تنها مشکلات مربوط به ظاهر سینه را رفع می‌کند و بر روی سایر بخش‌های بدن تأثیری نخواهد داشت. به همین دلیل، بسیاری از خانم‌هایی که این جراحی را انجام می‌دهند، برای زیبایی اندام خود همزمان جراحی‌های زیبایی شکم و لیپوساکشن را نیز انجام می‌دهند.

عدم مصرف دخانیات و الکل

باید توجه داشت که مصرف سیگار و الکل ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد، بنابراین، اگر عادت به مصرف آن دارید، لازم است چند هفته قبل از جراحی مصرف آن را ترک کنید.

بیشتر بخوانید: اصلی ترین مراقبت های بعد از پروتز سینه

کاندیدای-نامناسب-پروتز-سینه

چه کسانی نمی توانند پروتز سینه انجام دهند؟

افرادی که ممکن است نباید جراحی پروتز سینه را انجام دهند عبارتند از:

  1. افرادی که وضعیت سلامت عمومی ضعیفی دارند و قابلیت مقاومت در برابر جراحی را ندارند.
  2. افرادی که به تازگی جراحی سینه یا منطقه سینه را انجام داده‌اند و هنوز در فرآیند بهبودی قرار دارند.
  3. افرادی که به دلیل عوارض جسمانی یا روانی، قادر به تحمل جراحی نیستند.
  4. افرادی که دارای عفونت‌های جدی در منطقه سینه یا در سرتاسر بدن هستند.
  5. افرادی که عادت به مصرف مواد مخدر یا الکل دارند و این مواد ممکن است تأثیر منفی بر فرآیند بهبودی جراحی داشته باشند.
  6. افرادی که به دلیل شرایط پزشکی خاص مانند اختلالات خونریزی، بیماری‌های قلبی و عروقی، یا بیماری‌های خونی، از جراحی پروتز سینه منع شده‌اند.
  7. افرادی که به دلیل تصمیمات فرهنگی یا مذهبی، علاقه‌ای به انجام جراحی پروتز سینه ندارند.
  8. افراد باردار یا شیرده

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز سینه

خلاصه

انتخاب کاندید مناسب برای جراحی پروتز سینه یکی از موارد حیاتی در فرآیند جراحی است. کاندیدای مناسب باید شرایطی را داشته باشد که جراحی برایشان مناسب و ایمن باشد. عواملی از قبیل سلامت جسمی و روانی، وضعیت پوست و بافت سینه، نیازهای فردی و ترجیحات زندگی روزمره باید در نظر گرفته شود. همچنین، فرد باید اطلاعات کاملی درباره فرآیند جراحی، پساعملیاتی و توقعات واقع‌بینانه از نتایج داشته باشد. انتخاب پزشک متخصص و تجربه‌یافته نیز از اهمیت بالایی برخوردار است تا بهترین راهکارها و گزینه‌های درمانی برای هر فرد به صورت شخصی‌سازی شود.

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه