info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » جراحی زیبایی سینه » سوالات متداول جراحی پروتز سینه
نوبت دهی دکتر ناهید نفیسی

سوالات متداول جراحی پروتز سینه

 

سوالات متداول جراحی پروتز سینه

 

آیا عمل پروتز سینه عوارض دارد؟

این جراحی نیز مثل تمامی جراحی های زیبایی و درمانی نیز دارای عوارضی است که جزء پیامد ها و عارضه های طبیعی محسوب می شوند. به هر حال برای انجام جراحی برش هایی در نواحی خاصی از سینه ایجاد می شود که ناحیه برش ها با عارضه های زیر همراه خواهد بود:

  • خونریزی
  • درد
  • کبودی و تورم

اما احتمال بروز برخی عارضه های خطرناک وجود دارد که مهم ترین آن ها:

  • عفونت
  • پاره شدن پروتز
  • بیرون ریختن مایع پروتز به بیرون از پروتز و در فضای سینه ها
  • جابجا شدن پروتز در زیر بافت سینه

در صورتی که در انتخاب پزشک جراح برای پروتز سینه دقت داشته باشید و بهترین جراح پروتز سینه را انتخاب کنید احتمال بروز این عوارض کاهش پیدا می کند زیرا که بهترین تکنیک ها در روند جراحی بکار گرفته می شود در نهایت بهترین نتایج حاصل می شود.

آیا بعد از پروتز سینه می توانم شیردهی کنم؟

روند شیردهی بستگی به محل جایگذاری پروتز سینه دارد. اگر تصمیم دارید که بعد از پروتز سینه باردار شوید و شیردهی داشته باشید این مساله را با پزشک تان درمیان بگذارید. در این شرایط جراحان پروتز سینه را در دیواره عضلانی قفسه سینه جایگذاری می کنند به همین ترتیب هیچ مشکلی برای زنان در روند شیردهی شان ایجاد نخواهد شد.

آیا پروتز سینه برای شیر دهی به نوزاد ضرر دارد؟

مواد پروتز سینه به داخل شیر مادر وارد نمی شود بنابراین هیچ ضرری برای نوزاد ندارد.

آیا پروتز سینه باعث ایجاد سرطان سینه می شود؟

در تمامی این سال ها تحقیقات گسترده ای در خصوص سرطان زا بودن پروتزهای سینه انجام شده است که نتایج بر منفی بودن آن تاکید کرده است. به این معنا که هرگز پروتز سینه باعث به وجود آمدن بیماری سرطان سینه نمی شود.

دوام و ماندگاری اثر پروتز های سینه چقدر است؟

ماندگاری پروتزهای سینه با توجه به کیفیت و شرایط جسمانی افراد تعیین می شود. در واقع زنانی که در سنین بالا پروتز سینه انجام می دهند بعد از اینکه وارد سنین کهنسالی شدند و با افتاده شدن پوست و لاغر شدن های ناگهانی ممکن است که نتیجه پروتز سینه به تدریج تغییر کند و مشکلاتی در این زمینه برایشان ایجاد شود.

اما به طور کلی زنان جوانی که پروتز سینه انجام داده اند به مدت 15 سال یا بیشتر از زیبایی ای که از پروتز سینه حاصل شده است بهره مند می شوند.

بهترین سن برای پروتز سینه چقدر است؟

این جراحی به دلیل این که بیشتر برای جایگزین شدن در بافت سینه ای که تحلیل رفته است انجام می شود بهتر است که برای افرادی که در سنین بالا هستند انجام شود.

آیا می شود بعد از پروتز سینه در صورتی که راضی نبودم آن را خارج کنم؟

بلی امکان این اقدام وجود دارد اما پزشکان تلاش می کنند به افراد این توصیه را کنند که این اقدام را انجام ندهند. بنابراین بهتر است که در ابتدا و پیش از این که این اقدام را انجام دهید به درستی فکر کنید و تصمیم نهایی خود را عجولانه نگیرید که با پشیمانی روبرو شوید.

بیشتر بدانیم
تجربه عمل ماموپلاستی

آیا بعد از پروتز سینه می توانیم ورزش کنیم؟

بلی بعد از انجام پروتز سینه امکان انجام ورزش وجود دارد اما باید مدت زمانی را استراحت کنید تا روند بهبودی حاصل شود سپس برای انجام فعالیت های ورزشی هیچ مانعی وجود ندارد.

با پروتز سینه چگونه بخوابم؟

در روزهای ابتدایی بعد از پروتز سینه باید به نحو طاق باز بخوابید به دلیل این که هنوز پروتز سینه در محل خود ثابت نشده است و وارد آمدن کوچکترین فشار باعث می شود که حرکت کند و مشکلاتی را در این زمینه پدید بیاورد. بنابراین در روز های اول از گن های طبی استفاده کنید و نحوه خوابیدن به نوعی باشد که هیچ فشاری به پروتز ها وارد نشود.

چه کسانی نمی توانند پروتز سینه انجام دهند؟

زنان باردار از جمله کسانی هستند که نمی توانند در دوران بارداری تحت این عمل جراحی زیبایی قرار گیرند. از سوی دیگر توصیه می شود زنانی که تصمیم دارند زایمان کنند و شیردهی داشته باشند جراحی پروتز سینه را به بعد از آخرین نوبت بارداری و شیردهی موکول کنند.

 

 

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر ناهید نفیسی