info@drnafisi.com   021-22852250
دکتر ناهید نفیسی » جراحی زیبایی سینه » تجربه عمل ماموپلاستی

تجربه عمل ماموپلاستی

زمان زیادی از گرایش به جراحی های زیبایی نمی گذرد. جراحی سینه به معنای تام و تمام از جمله جراحی های زیبایی است که که در دهه های اخیر متقاضیان فراوانی را به خود اختصاص داده است. جراحی ای که گرچه برای درمان صورت می گیرد، زیبایی را نیز به همراه خواهد داشت.

قطعا در این عرصه ” زیبا به نظر رسیدن ” از جمله دغدغه روزانه افراد است. از این روست که توجه به برخی جراحی های زیبایی بیش از پیش به چشم می خورد.

دکتر ناهید نفیسی فلوشیپ جراحی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به انجام جراحی ماموپلاستی می باشند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ناهید نفیسی ، با شماره 22852250 021 و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

اگر شما نیاز تب و تاب جراحی های زیبایی را داشته باشید تا به حال دانستنی های زیادی را در قالب مقالات خواننده اید و قطع به یقین دنبال کننده آخرین ورژن از تکنولوژی جراحی محبوب خود هستید .

در این میان جراحی ماموپلاستی یا به عبارتی جراحی کوچک کردن سینه نیز به عنوان جراحی درمانی و زیبایی شناخته شده است. در ادامه درباره این جراحی بیشتر می خوانید:

جراحی ماموپلاستی چیست؟

آیا تا به حال نام این جراحی به گوشتان خورده است؟

تا به حال شده افرادی را ببینید که زیبایی سینه را در کوچکی آن می بینند؟

 

 

حالا برای شما روشن تر شده است که ماموپلاستی نوعی جراحی سینه کاهنده است. در یک تعریف ساده جراحی ماموپلاستی برای بانوانی پیشنهاد می شود که به علت بزرگی سینه درد های زیادی را در ناحیه شانه و گردن خود متحمل  هستند. این بانوان اغلب با شکایت از ایجاد زخم در چین تحتانی سینه و درد های ناحیه سینه به بهترین جراح سینه مراجعه می کنند.

 

تجربه عمل ماموپلاستی

تجربه عمل ماموپلاستی

 

این جراحی به منظور کاهش سایز سینه و در راستای آن کاهش دردهای سینه صور ت می گیرد.

جراحی ماموپلاستی یا ماموپلاستی کاهشی نوعی جراحی درمانی محسوب می شود که در درجه دوم جراحی زیبایی را نیز به همراه خواهد داشت.

از این رو متقاضیان این جراحی می توانند با انجام یک جراحی درمانی، زیبایی اندام زنانه را نیز تجربه کنند. همانطور که می دانید بی شک تناسب اندام برای بانوان مانند نیاز به آب و غذا امری حیاتی است بانوان در سایه این تناسب اندام است که احساس جوانی و شادابی می کنند. بنابراین هر عاملی که تناسب اندام آن ها را تحت الشعاع قرار دهد، موجب از بین رفتن اعتماد به نفس آن ها خواهد شد.

مراحل انجام ماموپلاستی

برای انجام این جراحی ابتدا جراح با ایجاد بیهوشی بیمار را برای جراحی آماده خواهد کرد. البته که قبل از جراحی، جراح نواحی که باید برش داده شود را در هوشیاری بیمار مشخص می کند، چراکه زمانی که بیمار بیهوش شده باشد نمی تواند اندازه و محل تقریبی نواحی برش سینه را به جهت تغییر حالت بافت سینه مشخص کند.

برای ایجاد برش جراح با توجه به بافت سینه الگوی برش مخصوصی را انتخاب می کند. تصمیم درباره شکل برش قبل از جراحی با بیمار در میان گذاشته خواهد شد.

جراح می تواند از این سه الگو برای برش استفاده کند:

 • برش هاله ای پستان
 • برش شکل سوراخ کلید
 • برش به شکل T وارونه

در مرحله سوم اگر به علت بزرگی بیش از حد سینه، تغییر موقعیت نوک سینه الزام آور باشد جراح موقعیت جدید آن را تعیین کرده و در مرحله آخر با برداشت بافت اضافی ناحیه مشخص شده را در جای خود قرار می دهد.

بیشتر بدانیم
بهترین دکتر پروتز سینه در تهران

لازم به ذکر است که مدت زمان عمل ماموپلاستی تا 4 ساعت تخمین زده شده است.

آیا مشاهده نتیجه جراحی ماموپلاستی نیازمند زمان است؟

این پرسشی است که بانوان با تصمیم به جراحی ماموپلاستی برای شان مطرح می شود.

در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که نتیجه نهایی پس از جراحی قابل رویت است. اما به دلیل التهاب نواحی برش و جای اسکار ها این نتیجه رضایت بیماران را جلب نخواهد کرد. بانوان پس از جراحی ماموپلاستی باید زمان مشخصی را سپری کرده تا با از بین رفتن جای اسکار ها نتیجه نهایی مشخص شود.

بانوان توجه داشته باشند که نتیجه جراحی ماموپلاستی از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود، بنابراین با مشاهده افرادی که این جراحی را انجام داده اند نتیجه جراحی خود را پیش بینی نکنند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد جراحی دست کم 6 ماه زمان لازم است. لذاست که بانوان در این دوران باید مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی را رعایت کرده و به توصیه های پزشک توجه کنند.

شما نمی توانید ماموپلاستی کنید!

این جراحی گرچه نام جراحی درمانی را به خود اختصاص داده است، اما در عین حال می تواند برای برخی افراد نه تنها مفید نباشد بلکه سلامت عمومی آن ها را نیز به خطر اندازد. افرادی که نمی توانند این جراحی را انجام دهند عبارت اند از:

 • افرادی که به دیابت مبتلا هستند.
 • افرادی که بیش از اندازه اضافه وزن دارند.
 • افرادی که در سن رشد هستند و اندازه سینه هایشان به اندازه ثابت نرسیده است.
 • افرادی که قصد بارداری پس از انجام جراحی را داشته باشند.
 • افرادی که می خواهند وزن کم کنند.

 

تجربه عمل ماموپلاستی

تجربه عمل ماموپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

رضایتمندی از نتیجه جراحی ماموپلاستی در قدم اول منوط به انجام این جراحی توسط بهترین فوق تخصص جراحی پستان است، اما گام بعدی تا رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت توصیه های ضروری در دوران نقاهت بعد از ماموپلاستی است. از این رو بانوان موظف هستند که مراقبت های بعد از ماموپلاستی را با دقت انجام دهند. این مراقبت ها شامل:

 • استفاده از داورهای تجویز شده توسط پزشک
 • شروع رژیم غذایی با مایعات
 • کاهش مصرف سدیم در دوران پس از جراحی
 • مصرف میوه هایی که برای بهبودی جای زخم موثر هستند، مثل آناناس
 • استفاده از سوتین های مخصوص بعد از جراحی
 • پرهیز از استعمال دخانیات
 • استحمام پس از گذشت 2 روز
 • خشک نگه داشتنن جای زخم ها

هزینه جراحی ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی در واقع نوعی جراحی حساس به شمار می آید، لذا انتخاب بهترین جراح سینه در تهران می تواند شما را به نتیجه ایده آل برساند، لذا به بهای هزینه اندکی که برخی متخصصین ارائه می دهند سلامت عمومی خود را به خطر نیندازید. هزینه این جراحی بسته به نوع تخصص جراح، هزینه بیهوشی و اتاق عمل، هزینه بیمارستان و هزینه های دارو های قبل بعد از جراحی متفاوت خواهد بود.

دکتر ناهید نفیسی

خانم دكتر نفيسی در سال 1377 در رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشكی ايران فارغ التحصيل شده و بورد تخصصی جراحی را همان سال دريافت نمودند. ایشان برای تکمیل دوره های جراحی سرطان سینه و جراحی های زیبایی سینه مکررا به کشورهای اروپایی  به خصوص ایتالیا رفته و دوره های انکوپلاستیک یعنی استفاده از جراحی های زیبایی در درمان و جراحی سرطان سینه را دیده اند. ايشان جراحی های خود را بيشتر به درمان سرطان پستان و جراحي های زيبايی سينه از جمله كوچك كردن و بزرگ كردن سينه محدود كردند. دکتر نفیسی در ادامه فعاليت هايشان دوره ليپوساكشن را به طور آكادميك در سوئيس به عنوان اولين خانم جراح ايراني در اين كشور زير نظر پرفوسور Linda آغاز نموده و پس از اتمام موفقيت آميز اين دوره به ايران بازگشته و اقدام به آموزش ليپوساكشن به پزشكانی كه تمايل به اين دوره را دارند نمودند. همچنین در حال حاضر ایشان مدیر اجرایی مرکز پیشگیری غریالگری و درمان سرطان های بانوان در بیمارستان خاتم الانبیاء و همکار مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بیماری های پستان جهاد دانشگاهی تهران هستند.

2 thoughts on “تجربه عمل ماموپلاستی

 1. فلاح - ژانویه 2, 2021 در 9:40 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من حدود 1ماه پیش عمل مامو پلاستی انجام دادم ک متأسفانه یکی از سینه هام دچار نکروز شده هنوز هم خوب نشده البته نیپل هنوز از دست نرفته ولی اون هاله قهوه ای رنگ دیگه وجود نداره وکاملا ی زخم باز هس ک اطراف نیپل تمام ب صورت برجسته برجسته شده
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید راهکار و ادامه مداوای من ب چ صورت میشه

  پاسخ
  • دکتر ناهید نفیسی - ژانویه 6, 2021 در 2:12 ب.ظ

   سلام بهتره از پزشک خودتون در این خصوص راهنمایی بخواهید

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر ناهید نفیسی